نوروز سال ۱۳۹۰ مبارک باد
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در یکشنبه 29 اسفند1389 و ساعت 18:5 |
با خبر بودیم همچون سالهای گذشته با تزریق به موقع سکه های طلا وشمش طلا بازار رو تحت کنترل خود گرفت وتوانست آرامش خوبی رو به بازار بده ولی به علت هجوم سرمایه گذاران در این بخش و خریدار بسیار بالا هفته گذشته پر نوسانی رو گذروند وهر قطعه سکه کامل تمثال امام ۳۸۸۰۰۰۰ریال و هر قطعه سکه نیم ۱۹۳۰۰۰۰ریال وهر قطعه سکه ربع۱۰۶۰۰۰۰ریال دادوستد شد . در بازار ارز هر دلار آمریکا ۱۱۰۹۰ریال ویورو۱۵۳۷۰ریال وپوند انگلیس ۱۸۳۵۰ریال دادوستد شد
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در جمعه 20 اسفند1389 و ساعت 7:57 |
در پی ناآرامیها در خاور میانه وتهدیدناتوبرای حمله به کشور لیبی سرمایه گذاران طلا را تحریک به خرید کردوهمین امر باعث شد طلا ۱۴۴۵ دلار هرانس را ثبت کندوبا یک موج بلند خریدار روبرو شود. مدت زمانی نگذشت با یک با یک سناریو خبری جدید(آماروضیعت خوب اقتصادی آمریکا) طلا سیر نزولی رو طی کرد و۱۴۰۲دلار آمریکا روثبت کرد  
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در جمعه 20 اسفند1389 و ساعت 7:37 |
در پی نا آرامی ها در خاورمیانه انس طلا با ثبت رکورد جدید۱۴۴۰.۴۱ را ثبت کرد  وبا یک آرامش نسبی همین طور که پیش بینی می کردم منتظر یک افت با شیم تا رکورد نهایی را در فرصت های بعدی ثبت کند وهر چه نزدیک به رکورد پیش بینی شده می شود نگرانی من از افت بسیار زیاد بیشتر می شود.
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در پنجشنبه 12 اسفند1389 و ساعت 19:32 |
درپی سیاست های بانک مرکزی هرساله نزدیک ایام دهه فجر و پایان سال به علت نابسامانی در بازار

با تزریق سکه،طلا وارز آرامش را به بازار بر می گرداند وهمین امر باعث می شود آرامش نسبی به بازار

می دهد و باعث می شود عرضه وتقاضا بر قرار شود وتا زمان مورد نیاز با عرضه زیاد تعادل را برقرار می کند.                                         

+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در پنجشنبه 12 اسفند1389 و ساعت 19:23 |
جا داره از زحمات بی دریغ و جمع آوری مطالب بسیار بسیار ارزنده از شما امیرموفق(پسرعزیزم)قدردانی وتشکر بی نهایت داشته باشم وبا این پشتکار وهمت بالا مطمئنم آینده بسیار درخشان در پیشروی شما عزیزم خواهد بود.
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در یکشنبه 8 اسفند1389 و ساعت 21:17 |
با سلام وعرض ادب به شما دانشجویان و دانش پژوهان وبینندگان محترم: بنا به درخواست مکرر شما عزیزان :اینجانب از سال ۱۳۶۰ در صنف سکه طلا و ارز  فعا لیت میکنم و مصمم هستم تا به امید حضرت دوست به هدف نهایی برسم(انشا الله)و در طول هفته در مغازه و اوآخر هفته مشغول تدریس در دانشکده کار آفرینی  دانشگاه تهران ویا استان های مختلف کشور هستم و خدا رو شکر گذارم که این فرصت رو در اختیار من قرار داده تا در جمع شما بزر گواران باشم وهمیشه این یک معما برای شما در ذهنتان نقش میبست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا استاد برای تدریس میایید به دانشگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من فکر میکنم بهترین جواب شما بزرگواران این باشه۱-ذکات علم ۲-انتقال تجربه خودم رو به بهای رایگان

آرزوی بهترین ها رو برای شما سروران دارم     سربلندو پیروز باشید

+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در شنبه 7 اسفند1389 و ساعت 22:26 |
برای هر کاری باید انگیزه وهدف داشت حتی ثروتمند شدن" (و از تلاش و کوشش نباید کوچک ترین احساس خستگی کنیم) و ممکنه توسط هیچ کس تشویق و یا تایید نشده باشیم 
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در شنبه 7 اسفند1389 و ساعت 21:54 |
در پی تنش و درگیری در خاورمیانه یکی از قطب های مهم تولیدات نفت ومصرف کنندگان طلا باعث شده است تا قیمت نفت و طلا رشد بسیار چشم گیری داشته باشد ونگرانی های بسیار زیاد در اعراب منطقه خصوصا( سرمایه گزاران طلا)داشته باشد.

رشد بی سابقه طلا از روند طبیعی خود خارج شده وبرداشت شخصی من این است که در یک نقطه چرخش و سقوط بی سابقه را دور از انتظار نیست!!!

احتمال آن که نقطه چرخش اصلاح انس طلا در سه ماه اول سال ۱۳۹۰ رخ بدهد بسیار زیاد است وتوصیه می شود با احتیاط کامل برای سرمایه گزارانی که کوتاه مدت می خواهند سود ببرند رعایت کنند.

+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در جمعه 6 اسفند1389 و ساعت 19:1 |
افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه طلا هستند، این روش را مطمئن ترین امکان سرمایه گذاری در شرایط کنونی می دانند اما برخی دیگر می گویند که افزایش قیمت طلا، دائمی نخواهد بود و نباید زیاد بدان اعتماد کرد.

به گزارش پول نیوز ، به نقل از ای.بی.سی.نیوز، اگر چه ممکن است که بهای طلا در سه ماه اخیر با کاهش روبرو شده باشد اما این مساله مردم را از خرید و نگهداری  این فلز گرانبها در خانه های خود، بانکها و صندوق امانات ، منصرف نکرده است.                           

اکثر  کارشناسان مسائل اقتصادی بر این باورند که  نگرانی از سطوح رو به رشد بدهی و تورم در کشورها، باعث افزایش بی اعتمادی به  پول و ارز شده است، در حالی که طلا و سایر فلزات گرانبها، یک دارایی واقعی و قابل لمس به شمار می روند، موردی که ظاهرا این روزها نباید از پول و ارز انتظار داشت.

پیت سورنتینو معاون شرکت «مشاورین دارایی های هانتینگتون» واقع در سینسیناتی، سرمایه گذاریهای گسترده ای را درحوزه طلا انجام داده است،  وی که ۹۵ میلیون دلار سرمایه مشتریان خود را مدیریت می کند؛ معتقد است که قیمت پایین طلا، فرصت ایده آلی برای خرید آن است و بعد از آن باید منتظر ماند تا بازارهای جهانی بهبود یابند.                            

سورنتینو می گوید: سرمایه گذاری در حوزه طلا  فرصتی کاملا مناسب برای افرادی است که احتمالا در سایر حوزه های اقتصادی ضرر کرده و می خواهند یک سرمایه گذاری مطمئن داشته باشند. به عقیده کارشناسان مسائل اقتصادی روند سرمایه گذاری در بازار طلا  تا زمانی که بی ثباتی در سایر بخش های سرمایه گذاری حاکم است ادامه خواهد داشت.

سورنتینو با اشاره به رضایت مردم از سرمایه گذاری در حوزه فلزات گرانبها، می گوید کسانی که طی دو سال گذشته برای آنها در حوزه طلا سرمایه گذاری کرده ام، بسیار راضی و خشنود هستند.                  

اسکات وان اشتاین، صاحب یک بنگاه اقتصادی بزرگ در کلمبوس اوهایو عنوان می دارد  که به سرمایه گذاری های خود در حوزه طلا ادامه خواهد داد ؛حتی اگر ارزش  طلا در بازارهای جهانی روند نزولی داشته باشد.  او سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا را تاثیرگذار در نوسان ذخایر پولی می داند اما معتقد است که همین مساله به عاملی در راستای افزایش بهای طلا مبدل شده است.

وان اشتاین در ادامه می افزاید: «از زمان شروع بحران اقتصادی، مقامات اقتصادی آمریکا درباره هیچ چیزی اطلاعات درستی ارائه نکرده اند. تنها قابلیت آنها، چاپ پول و ایجاد حبابهای مالی است. از زمانی که آنها روش چاپ پول را یاد گرفته اند، تنها ارزش دارایی های فیزیکی افزایش یافته است». بانک مرکزی امریکا در نوامبر ۲۰۱۰ به طور بی سابقه ای ۶۰۰ میلیارد دلار برای تحریک رشد اقتصادی و افزایش تورم اختصاص داد. اما راهکار اتخاذ شده نتوانست در حل مشکلات اقتصادی امریکا تاثیری مثبتی به دنبال داشته باشد.

جفری نیکولز مدیر اجرایی شرکت «مشاورین فلزلت گرانبهای آمریکایی» اعتقاد خاصی به سرمایه گذاری های متنوع دارد. به نظر وی  همیشه باید در حوزه های متعدد مانند بازار سهام، شرکت های تعاونی یا حوزه طلا سرمایه گذاری کنیم.                            

او می گوید: « منطقی تر این است که ۵ الی ۱۰ درصد از دارایی های غیر ملموس خود را در حوزه طلای سرمایه گذاری کنیم که نوعی سیاست بیمه ای و تنوع گرایی در سرمایه گذاری محسوب می شود».

نیکولز از سقوط ارزش طلا در آینده نزدیک نگران نیست و فکر نمی کند که چنین اتفاقی هم  بیافتد. اما به عقیده او، برخی از سرمایه گذاران از بروز چنین وضعیتی در هراسند و البته این حق طبیعی آنهاست که نگران دارائی های خود باشند.

نیکولز در ادامه می افزاید: «سرمایه گذاران در امریکا به  سمت محافظه کاری گرایش یافته اند و بیش از گذشته  نگران عملکرد اقتصادی دولت و اثرات آن در ارزش سرمایه های خود هستند.                  

سرمایه گذاران به شدت نگران کاهش ارزش دلار آمریکایی در برابر ارزهای خارجی و شکست نظام مالی هستند. این وضعیت ممکن است غیر منطقی به نظر برسد اما این همان چیزی است که برخی افراد را تحریک می کند تا به دارایی های قابل لمس (فیزیکی) مانند طلا روی بیاورند».

جاناتان خیونگ یکی از اعضا ارشد  «شرکت سرمایه گذاری ملون» معتقد است که نگهداری طلا ایده خوبی است اما در صورتی که مالکان آنها بتوانند این فلزات را برای مدتی طولانی و با هزینه پایین نگهداری کنند. از نظر وی، ذخیره طلا به عنوان یک زمینه سرمایه گذاری می تواند «پناهگاهی امن» برای سرمایه های مردم باشد.                                                           

با توجه به چالش های موجود در اکثر سیستم های اقتصادی و نوسانات غیرقابل پیش بینی پول ،خرید و نگهداری طلا و سایر فلزات پرارزش ؛ به روشی ایمن در سرمایه گذاری مبدل شده است.البته در صورت ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری جذاب توسط دولتها و تضمین اصل سرمایه ها ، طبیعتا رویکرد فعلی تغییر کرده و سرمایه گذاران با تزریق دارائی های خود در بسترهای ایجاد شده به فعالیت اقتصادی پرداخته و متعاقب آن در توسعه اقتصادی کشورشان مشارکت خواهند کرد.

                      

+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در جمعه 6 اسفند1389 و ساعت 17:8 |
         

سکه بهار آزادی یکی از مسکوکات طلای قانونی در جمهوری اسلامی ایران است، که جایگزین سکه‌های طلای پهلوی شده‌است. از سال ۱۳۵۸ تاکنون، به مناسبت و یادبود پیروزی انقلاب ایران (۱۳۵۷)، انواع سکه‌های بهار آزادی در دو طرح متفاوت، و در قطع‌های مختلف ضرب شده‌اند. عیار طلای این سکه‌ها - اعم از طرح قدیم و جدید - ۹۰۰ در هزار است. معمولاً هر سال ضرابخانه بانک مرکزی ایران، سکه‌ها را ضرب کرده، و از طریق بانک‌های عامل یا صرافی‌های مجاز، به بازار عرضه می‌کند. این سکه‌ها به صورت خرد یا عمده، و به قیمت روز، خرید و فروش می‌شوند. سکه بهار آزادی، به عنوان هدیه، مهریه ازدواج، عیدی کارمندان دولت، و نیز برای سرمایه‌گذاری و پس‌انداز مورد استفاده قرار می‌گیرد.یک روی این سکه مزین بنام علی بن ابیطالب بود (به سه بار تکرار «علی» به خط معقلی تزیینی در داخل یک شش ضلعی، و قید عبارت «بانک ملی ایران» در زیر آن) و بر روی دیگر آن تصویر بارگاه امام رضا به همراه عبارت «نخستین بهار آزادی» و تاریخ ۱۳۵۸ منقوش بود. از آن پس تا سال ۱۳۷۰، انواع سکه‌های بهار آزادی با همین طرح تولید می‌شد                                                                                                                                             

 بهترین ومطمئن ترین سرمایه گزاری برای بلند مدت:خرید سکه به صورت ماهانه به هر میزان قدرت خرید (سکه تمام،سکه نیم وربع)بهار آزادی طرح جدید

                              

 از گذشته های دور تا به امروز دولت ها ،مردم و سرمایه گزاران به جای سرمایه گزاری بلند مدت در بازار ارز بخش عمده ای  از ذخایر خود را  اختصاص به خرید طلا می دهند.

                             

 دربازار های مالی دنیا تمام بورس بازان وسرمایه گزاران کلان تنها طلا را فرصت مناسب برای سرمایه گزاری می دانند وفقط به این فلز گران بها برای خرید هجوم آورده اند.

                                

 

+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در جمعه 6 اسفند1389 و ساعت 16:52 |
»اکونیوز: قیمت طلا در بازارهای جهانی
اکونیوز: هر اونس طلا امروز پنجشنبه در بازارهای بین المللی مبادلات فلزات گرانبها هزار و چهار صد و ده دلار و شصت و پنج سنت فروخته شد.

05 اسفند 1389 ساعت 11:16


  »سایت طلا: گسترش بحران لیبی به کشورهای دیگر و روند صعودی طلا
اگر بحران لیبی گسترش یافته و خشونت ها در این منطقه روز به روز بیشتر شود، طلا به عنوان یک پناهگاه امن از این موقعیت بهره برده و با توجه به افزایش تقاضا در این بازار قیمت آن نیز سیر صعودی به خود خواهد گرفت.

05 اسفند 1389 ساعت 10:46


  »شبکه خبر: قیمت نفت از 112 دلار فراتر رفت
نا آرامی ها در لیبی و مصر روزهای طلایی را برای طلای سیاه در جهان رقم زده است.

05 اسفند 1389 ساعت 10:36


  »سایت طلا: ترس سرمایه گذاران نسبت به رشد اقتصاد جهان و توجه آنان به طلا
روند کند رشد اقتصاد در جهان، ترس از رشد نرخ تورم و گسترش ناآرامیهای لیبی به سمت بزرگترین کشورهای تولیدکننده نفت، منجر به افزایش نرخ نفت و طلا شد.

05 اسفند 1389 ساعت 10:16


  »عصر ایران: افزایش 10 هزار تومانی قیمت سکه در هفته گذشته
علاوه بر افزایش تقاضای ماه پایانی سال تاکید و اخطاریه‌های بانک مرکزی به صرافان مبنی بر خودداری از خرید و فروش ارز (یورو و دلار آمريكا) با قیمت آزاد، موجب افزایش قیمت در بین دلالان شده است.

05 اسفند 1389 ساعت 9:06


  »همشهری: بهای نفت از مرز 110 دلار فراتر رفت
همشهری آنلاین: درحالی که آشوب‌ها در لیبی افزایش می‌یابد بهای نفت برنت چهارشنبه چهارم اسفند به سبب نگرانی‌های فزاینده درباره عرضه طلای سیاه از سطح صد وده دلار در هربشکه در بازار لندن فراتر رفت که بالاترین قیمت از سپتامبر 2008 محسوب می‌شود.

05 اسفند 1389 ساعت 0:16


  »جوان: سکه گران شد
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار آزاد تهران به 366 هزار و 500 تومان رسید که در مقایسه با چهار روز پیش ، سه هزار و 500 تومان افزایش داشت.

04 اسفند 1389 ساعت 22:26


  »همشهری: 4 اسفند: سکه گران شد
همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ( چهارشنبه 4 اسفند) در بازار آزاد تهران به 366 هزار و 500 تومان رسید که در مقایسه با چهار روز پیش ، سه هزار و 500 تومان افزایش داشت.

04 اسفند 1389 ساعت 20:26


  »بیما: طلا از1400دلار عبور کرد
...

04 اسفند 1389 ساعت 20:06


  »طلا نیوز: سكه 367 هزار تومان
طلانیوز:با صعود دوباره قيمت طلا در بازارهاي جهاني، قيمت طلا و سكه در بازارهاي داخلي نيز تحت تاثير قرار گرفته و با افزايش چشمگيري مواجه شد. ادامه مطلب...

04 اسفند 1389 ساعت 17:56


  »جام جم: ثبات نسبي قيمت سكه و طلا
رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهر از کاهش 4 دلاري نرخ طلا در بازارهاي جهاني، افزايش ارزش دلار، قيمت نفت و نوسانات بازار طلا خبرداد و گفت: براي روشن شدن وضعيت در بازار طلا بايد تا روز جمعه صبر کرد. محمد کشتي آراي در گفتگو با مهر با بيان اينکه قيمت هر اونس طلا

04 اسفند 1389 ساعت 16:16


  »طلا نیوز: دلايل افزايش قيمت سكه و طلا تشريح شد
طلانیوز:رئيس اتحاديه كشوري طلا و جواهر ضمن تشريح دلايل افزايش قيمت طلا در روز جاري، گفت: امروز سكه امامي 366 هزار و 500 و ربع سكه 93 هزار تومان فروخته شد. ادامه مطلب...

04 اسفند 1389 ساعت 15:46


  »ایسکانیوز: افزایش قیمت سکه و ارز در بازار امروز تهران
خبرگزاری ایسکانیوز: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت 368 هزار تومان خرید و فروش شد.

04 اسفند 1389 ساعت 15:36


  »ایسنا: سكه 367 هزار تومان
با صعود دوباره قيمت طلا در بازارهاي جهاني، قيمت طلا و سكه در بازارهاي داخلي نيز تحت تاثير قرار گرفته و با افزايش چشمگيري مواجه شد. به گزارش خبرنگار اصناف ايسنا، قيمت طلا كه از روز شنبه تا كنون 10 دلار افزايش قيمت پيدا كرده است امروز به هزار و 400...

04 اسفند 1389 ساعت 14:16


  »مهر: کاهش طلای جهانی و افزایش ارزش دلار
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از کاهش 4 دلاری نرخ طلا در بازارهای جهانی، افزایش ارزش دلار، قیمت نفت و نوسانات بازار طلا خبرداد و گفت: برای روشن شدن وضعیت در بازار طلا باید تا روز جمعه صبر کرد.

04 اسفند 1389 ساعت 14:16


  »طلا نیوز: رکورد طلا و صعود نفت در پی حوادث لیبی
طلانیوز:نفت برنت 105 دلار، هر اونس طلا 1400 دلار. ادامه مطلب...

04 اسفند 1389 ساعت 13:36


  »طلا نیوز: اشتغالزایی و ارز‌آوری در گرو صادرات هرچه بیشتر طلا ...
طلانیوز:رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگهای قیمتی ایران گفت: افزایش روابط با کشورهای گوناگون علاوه بر تاثیر بر تولید و صادرات طلا‌، اشتغال زایی و ارز‌آوری را نیز افزایش می‌دهد. ادامه مطلب...

04 اسفند 1389 ساعت 13:36


  »اکونیوز: قیمت‌ سکه‌ بهار آزادی در بازار امروز تهران‌
اکونیوز: هر قطعه‌ سکه‌ تمام‌ بهار آزادی‌ طرح جدید امروز در بازار تهران سه میلیون و 665 هزار ریال فروخته‌ شد.

04 اسفند 1389 ساعت 15:06


  »شبکه خبر: نرخ طلا و ارز در بازار امروز (چهارشنبه)
امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ، با 20 هزار ریال افزایش 3 میلیون و 680 هزار ریال فروخته شد .

04 اسفند 1389 ساعت 14:26


  »سایت طلا: تحلیل طلا ونقره با وجود بحران در جهان
محققین کامرزبانک اعلام کردند: با وجود ادامه داشتن خشونتها بهای طلا و نقره روند صعودی خواهد داشت و رکورد جدیدی را به ثبت خواهند رساند.

04 اسفند 1389 ساعت 12:46     آخرین اخبار سایت طلا
  »گسترش بحران لیبی به کشورهای دیگر و روند صعودی طلا
اگر بحران لیبی گسترش یافته و خشونت ها در این منطقه روز به روز بیشتر شود، طلا به عنوان یک پناهگاه امن از این موقعیت بهره برده و با توجه به افزایش تقاضا در این بازار قیمت آن نیز سیر صعودی به خود خواهد گرفت.

05 اسفند 1389 ساعت 10:41


  »ترس سرمایه گذاران نسبت به رشد اقتصاد جهان و توجه آنان به طلا
روند کند رشد اقتصاد در جهان، ترس از رشد نرخ تورم و گسترش ناآرامیهای لیبی به سمت بزرگترین کشورهای تولیدکننده نفت، منجر به افزایش نرخ نفت و طلا شد.

05 اسفند 1389 ساعت 9:57


  »تحلیل طلا ونقره با وجود بحران در جهان
محققین کامرزبانک اعلام کردند: با وجود ادامه داشتن خشونتها بهای طلا و نقره روند صعودی خواهد داشت و رکورد جدیدی را به ثبت خواهند رساند.

04 اسفند 1389 ساعت 12:25


  »تاثیرات ادامه تنشها در لیبی بر بازار طلا
از سویی طلا به عنوان معتبرترین کالای سرمایه گذاری در بحران های موجود شناخته شده و از سوی دیگر با افت نرخ سهام، سرمایه گذاران برای خرید سهام با قیمت کمتر به سمت این بازار روی آورده اند.

04 اسفند 1389 ساعت 11:45


  »بهای طلا کاهش یافت، ولی آیا نفت به کمک طلا می شتابد؟
با گسترش شورش ها و ناآرامیها در لیبی، ترس از محدود شدن عرضه و تولید نفت موجب رشد نرخ این کالا شد ولی از طرفی بازار طلا تا حدودی افت کرد.

04 اسفند 1389 ساعت 9:45


  »تشدید بحران در خاورمیانه طلا را از1400دلار فراتر برد
بهای طلا دراولین روز هفته بازار‌های جهانی به 1402 دلار رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آخر هفته گذشته 1389 دلار بود.

03 اسفند 1389 ساعت 20:22


  »نوسانات نرخ دلار در برابر ناآرامیهای سیاسی
در حال حاضر بازار برای دلار پر رونق شده است و وقایع سیاسی در شرق میانه و زلزله مرگبار نیوزلند موجب رشد ارزش این ارز در برابر دیگر ارزها شد.

03 اسفند 1389 ساعت 14:28


  »پیش بینی تحلیلگران در بازارهای طلا و نفت
تحلیلگران احتمال دادند با وجود گسترش نا آرامی ها در لیبی، بازارهای طلا و نفت با رشد حجم معاملات مواجه خواهند بود که درپی آن ارزش این دو کالا نیز افزایش خواهد یافت.

03 اسفند 1389 ساعت 12:46


  »رکورد طلا و نقره!
ترس سرمایه گذاران نسبت به افزایش نرخ تورم و روند صعودی و مبهم نرخ نفت به دلیل گسترش تنش های سیاسی در لیبی، منجر به روی آوردن آنان به سمت بازار طلا شد.

03 اسفند 1389 ساعت 11:00


  »گزارش هفتگی طلا
سایت طلا: گسترش بحران سياسي در خاورميانه و افت بهاي دلار باعث شد تا بهاي طلا در هفته گذشته نيز با افزايش همراه شود به طوريكه قيمت جهاني طلا پس از هفت هفته به 1390 دلار رسيد.

01 اسفند 1389 ساعت 11:26

                                              
+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در جمعه 6 اسفند1389 و ساعت 16:36 |
طلا یا زَر (نشانه اختصاری:Au) نام یک عنصر است. از فلزات گرانبها با رنگ زرد و جلای فلزی می‌باشد.

طلا به طور طبیعی میل ترکیبی بسیار پایینی با کلیه عناصر نشان می‌دهد و به همین دلیل عمدتاً در طبیعت به صورت فلز خالص یافت می‌شود.

طلا شکل کریستالی خاصی ندارد (اصطلاحاً آمورف یا بی شکل). در طبیعت معمولاً در میان سنگهای آتشفشانی و گاهی در میان رسوبات رودخانه‌ای و دریاچه‌ای یافت می‌شود. در سنگهای آتشفشانی به شکل دندریتی دیده می‌شود و در رسوبات به صورت دانه‌های ریز و درشت. اولین و بارزترین مشخصهٔ طلا، رنگ زرد و برق فلزی آن است. اما در موارد بسیار زیادی ممکن است با طلای ابلهان یا پیریت اشتباه گرفته شود. مهم‌ترین تفاوت در زمان این تشخیص، خاصیت چکش خواری طلا است. در حالی که پیریت با ضربهٔ چکش، خرد می‌شود، طلا در مقابل ضربه تنها کمی تغییر شکل می‌دهد. لازم به ذکر است طلا از نظر کریستالوگرافی در رده FCC قرار دارد.

طلا دارای مقاومت الکتریکی بسیار پایینی بوده و سومین جایگاه را در زمینه رسانایی الکتریکی در اختیار دارد.جرم حجمی طلا ۱۹٫۸ گرم بر سانتیمتر مکعب است. 

نزدیک به نیمی از طلای دنیا نزد دولتها بصورت شمش (قطعه‌های طلا) نگه داری می‌شود.طلا همیشه ارزش خود را حفظ کرده است.از سال ۱۸۴۰ تا ۱۹۰۰ میلادی، هزاران نفر طی جریانی که به هجوم برای طلا یا تب طلا معروف شد، در کالیفرنیا، کلرادو، یوکون در کاناد، آفریقای جنوبی و استرالیا بخت خویش را برای دستیابی به طلا آزمودند.

+ نوشته شده توسط مهرداد موفق در دوشنبه 2 اسفند1389 و ساعت 16:46 |